Dobrodružství na míru aneb začínáme svoji činnost

8.září 2017 oficiálně zahájil svoji činnost rybářský kroužek Hrádek. Zahájení proběhlo na akci, která se jmenuje "Dobrodružství na míru" a účelem této akce je, aby si každý  vybral kroužek nebo oddíl podle toho jaký má zájem a jak je zaměřen. I rybáři na této akci lákali nové členy z řad dětí. S jakým úspěchem, to se asi dozvíme na první schůzce. Pro představu jen několik fotografií, které jsem stihl vyfotit, neboť okolo protů byl docela chvilkami pořádný nával.

 

Tady se hází se zápalem

 

Pěší turistika - výlet na Padrťské rybníky

Konečně se trochu umoudřilo počasí a my jsme mohli uskutečnit pěší výlet na Padrťské rybníky, který jsme museli kvůli počasí přesunout. No i přesto jsme měli trochu smůlu, neboť z rybářského kroužku nám zbylo jen torzo a tak ve společnosti dospělých na výlet vyrazili jen děvčata a náš kamarád Honza s rodinou. Počasí bylo skvělé, sluníčko, modrá obloha a dobrá nálada. Vzhledem k povozu, který jsme sebou měli jsme zvolili cestu po asfaltu. Na spodním rybníku jsme se pokochali plochou rybníka, vyměnili si pár slov s projíždějícími cyklisty a pokračovali k cíli cesty a to na hráz horního rybníka. O tom, že zde budeme sami jsme si mohli nechat jen zdát. Přesto nás množství cyklistů nevyvedlo z míry, vytáhli jsme jednorázový gril a udělali opékačku všeho co si kdo přinesl. Cesta zpět nám utekla velmi rychle a to nejlepší na konec, ještě jedna grilovačka u Karla a Věrky s dalšími velmi milými přáteli. Pro některé z nás to byl návrat v pozdních večerních hodinách. Věřím, že to nebyl poslední výlet s kroužkem a již plánuji, že bychom se vidali společně opět někam, kde bychom třeba spoleně zakončili činnost kroužku a děti se mohli už jenom těšit na prázdniny.

 

For Fishing - Praha Letňany

V sobotu 18.února 2017 se RK Hrádek a RK Mirošov vydal na každoroční návštěvu rybářské výstavy, která je ovšem spojena s prodejem výrobků pro rybáře. Jednalo se o výstavu For fishing, která se pořáda každoročně na výstavišti v Praze Letňanech. Společně s dětmi z rybářských kroušků jeli na akci i děti, které jsou členy ČRS a pravidelně jezdí na letní tábor. Výlet se podařil, všichni si něco koupili a v pořádku jsme se vrátili domů.

Cestujeme vlakem


 

 

Poznáváme Berounku II

19.-20.3.2016 jsme pro děti rybářského kroužku Hrádek uspořádali dvoudenní výlet do rekreačního střediska "U mloka" v obci Třímany, k naší nejznámější řece Berounce. Celkem nás bylo 16, z toho 3 vedoucí a zbytek děti. Na místo jsme se přesunuli v sobotu a hned pěkně za čerstva jsme se vydali přípravit dříví, abychom si mohli v krbu zatopit a pěkně v teple pak trávit večerní chvilky. Po přípravě dříví jsme vyrazili na blízkou zříceninu hradu Krašov. Museli jsme však nejprve za pomoci lodí překonat řeku a pak pěkně po svých. Na hradě jsme si prohlédli dostupné prostory a zastříleli jsme si ze vzduchiové pistole. Po příchodu jsme se po krátkém odpočinku navečeřeli, připravili si ležení a po večerním povídání jsme ulehli ke spánku. V neděli jsme se pokusili chytit nějakou rybu ale  byla docela zima a ryby moc nebrali, takže jsme vyrazilili na procházku po okolí a uspořádali závody ve střelbě ze vzduchovky. Někteří si opět zastříleli z pistole. Procházka okolo vody přinesla také smutné poznání a to v podobě uhynulého srnce a bobra. Na závěr musíme poděkovat Hance a Helče (místní guru), které se o nás postarali a velmi chutně nám uvařili z produktů, které nám zajistil kamarád R.Moulis. Hlavní dík pak patří majiteli RS U mloka, který nám poskytl ubytování a přilehlé prostory. Je to pro nás radost, když jsme obklopeni takovými lidmi.