Všechny mladé příznivce rybářského sportu vítá rybářský kroužek, který pracuje pod hlavičkou MO ČRS Rokycany a pionýrské skupiny Hrádek.

    Tradice tohoto kroužku sahají do velmi dávných časů, kdy pod vedením Jindry Kalivody vyrostlo mnoho dobrých rybářů. Díky moderní technice můžeme prezentovat naši činnost a využívat techniku k tomu, abychom i v dalším období přilákali další zájemce o rybaření, případně seznámili ostatní s naší činností. Členové kroužku zde najdou snad všechny potřebné informace.

    Noví členové začínají přicházet po hlavních prázdninách. Během několika schůzek dochází k jakési selekci zájemců, kdy se stává, že někdo prostě nevydrží a usoudí, že rybář z něho nebude. Těm co zůstanou, nastává čas učení a poznávání. Učíme se poznávat druhy ryb, které zde žijí, jejich doby hájení, míry a další potřebné znalosti, které je nutné znát ke složení zkoušky pro získání svého prvního rybářského lístku. Scházíme se v klubovně DDM Hrádek na bývalém MěÚ v Hrádku. První chytání ryb pak zkoušíme na rybníku v obci Pavlovsko. Jsme pravidelnými pořadateli místního a okresního kola Zlaté udice, které pořádáme na rybníku Huťský v Dobřívě. Pravidelně pořádáme jeden víkendový pobyt buď na Berounce, nebo na Hracholuskách v rekreačním středisku Butov a v druhé polovině července se účastníme dětského tábora, který pořádá Pionýr Hrádek na řece Berounce pod Sedleckem u Spáleného mlýna. Vzhledem k tomu, že mnohým členům kroužku se v dubnu podaří úspěšně složit zkoužky z rybářských znalostí, jejich účast v kroužku většinou končí a jejich návštěvy v dalších letech jsou spíše sporadické. Všechny ale rádi vidíme i mezi novici, kteří budou v dalším školním roce pokoušet štěstí.