Český rybářský svaz MO Rokycany uspořádal dne 13.května 2017 Okresní kolo soutěže Zlatá udice

Soutěž Zlatá udice slouží k motivaci nových talentů v oblasti sportovního lovu ryb udicí a rybolovné techniky a k rozšíření znalostí v oboru rybářství a pořírodovědy.

Soutěže se mohou zúčastnit členové ČRS, a to žáci a žákyně, kteří v daném roce konání ZU dosáhnou maximálně 15 let a dorostenci (dorostenky), kteří v daném roce konání dosáhnou maximálně 18 let. Soutěží se v jednotlivcích a družstev. Družstvo je složeno ze 4 žáků, 1 žákyně a 1 dorostenec nebo dorostenka.

Organizace soutěže probíhá v místních, okresních, územních a národním kole.

Rybářský kroužek Hrádek ve spolupráci s ČRS MO Rokycany a Obecním úřadem Dobřív uspořádal na rybníku Huťský v obci Dobřív okresní kolo ZU. Přestože se jedná o okresní kolo, mezi účastníky byly pouze závodníci z MO Holoubkov a za MO Rokycany pouze RK Hrádek a Mirošov. Celkem se zúčastnilo 19 dětí. Jako již tradičně máme ZU rozdělenou na dvě části a to na lov ryb udicí, které probíhá jednokolově od 8:00 - 11:00 hod. Následuje vyhodnocení tohoto kola, kdy se vítězem stává ten, který nachytá největší množství ryb v centimetrech. Následuje opékání špekáčků a celé klání pak pokračuje částmi, které již nejsou tak oblíbené, ale přesto se nám v letošním roce do těchto kol pustilo 14 odvážlivců. Soutěží se v rybářských znalostech, kdy soutěžící musí vyplnit vygenerovaný test, poznat 15 druhů ryb, 10 druhů rostli a 10 druhů živočichů. V případě rybolovné techniky se jedná o zvládnutí disciplín :  hod se zátěží na přesnost (arenberg), hod se zátěží na cíl (skish) a hod se zátěží do dálky jednoruč.

Na závěr proběhne počítání výsledků, které má svá pravidla a následuje vyhodnocení jednotlivých pořadí a udělení cen.

Toto je velmi krátký nástin toho, jak probíhá celá soutěž. Řadu dětí odrazuje zejména účast v technických disciplínách, ale je zbytečné se ztrachovat a stresovat, není nad to, když se vše vyzkouší a třeba se najde někdo, koho tato soutěž uchvátí a vyroste z něj opravdový závodník, který bude schopen reprezentovat na té nejvyšší úrovni. A že naše republika má své velmi kvalitní závodníky, kteří reprezentují na vysoké úrovni je jen a jen pravda.

Směrnice-Zlatá udice.pdf (1512904)

Pokud Vás bude zajímat, popis všech jednotlivých disciplín, podívejte se na další odkaz, kde najdete pravidla.