Víkendový pobyt na Berounce

 
Je to již tradice, kdy RK Hrádek pořádá víkendový pobyt pro děti z RK u vody. V letošním roce jsme se v pěkném počtu sešli v krásném prostředí řeky Berounky v kempu "U Mloka" nedaleko obce Třímany. Sraz byl samostatně do 18:00 hod přímo v kempu. Všichni jsme se bez problémů sešli v celkovém počtu 12 dětí, 3 vedoucí a jako doprovod jedny rodiče. Po ubytování jsme se vrhli hned k vodě a začali chytat ryby. Mezi chytáním proběhlo tradiční opékání špekáčků posezení u ohně a klábosení skoro do 24:00. Při siláckých řečech, jak se bude vstávat druhý den ráno ve čtyři, však jen u většiny zůstalo, a tak to hlavní chytání ryb bylo až po snídani. Snídaně byla formou švédského stolu a bylo si z čeho vybírat, krásně naplněný a vydatný stůl nabízel perfektní snídani, kterou nikdo z přítomných neodmítl. Následoval úprk k vodě a chytání ryb až do oběda. Po obědě se situace opakovala a tak nezbyl čas ani na původní plánovaný výlet. Po večeři se vše opakovalo a panovala perfektní nálada až do pozdního večera. V neděli ráno si někteří přivstali a kupodivu se to vyplatilo. Odměnou byl krásný kapr 68 cm, který dostal svobodu a putoval zpět do řeky. To ovšem děti navnadilo a tak pokračovalo neúprosné chytání až do skoro 16:00, kdy se stihla pouze snídaně a oběd.
No a co ryby. Chytilo se několik kapříků, plotic, tloušťů, ouklejí, ostroretka a tím vlastně asi výčet druhů končí. Všichni si chytli rybu až na dva účastníky (ale není vše jen o rybách). Domnívám se, že letos byla jedna z nejlepších part, která se sešla a všem patří velký dík. Nesmím však zapomenout na personál kempu, který se o nás perfektně postaral a tímto jim poděkovat za veškerou péči.
Následuje několik fotografií a zbytek najdete na : https://www.zonerama.com/buvol/50021
Sám za sebe děkuji všem účastníkům a jsem rád, že jsem s Vámi se všemi mohl strávit nádherný slunečný víkend. Ahoj příště Venca L.
 
Tak to jsme my v celé své kráseSpolečný oběd
 
 
Pohled na chytající rybářeA je venku, takových bylo několik

 

 

 

 

 

 

 

Výlov ryb na chovném rybníku "Boreček"

 
Dne 18.října jsme se vyjeli s RK podívat na výlov rybníka do Rokycan. Bohužel jsme měli smůlu, neboť náš příjezd nepatřil mezi ty najranější a tak jsme nestihli to nejzajímavější a tím je zátah sítí a následný výlov ryb do připravených kádí. Viděli jsme vlastně pouze již třídění ryb, vážení a rodělení do kádí na nákladním autě s násleným odvozem do jednotlivých revírů.
Na rybníku jsme se setkali s dětmi z RK v Rokycanech a Láďa Hrbek společně s jednatelem připravili pro děti velmi pěknou poznávačku ryb a to hlavně z ryb živých. Vždyť těch z obrázků máme už asi dost.
Na závěr jsme si opekli špekážky, které nám zakoupila MO a pomalu se vydali domů. Přestože jsme přijeli později, domnívám se, že i tak to byl velmi pěkný zážitek a všichni jsme viděli, že rybařina není jenom o tom sednout si k vodě, ale že se jedná i o pěknou dřinu.
Fotografie z akce najdete pod záložkou Fotogalerie.
 

1. Výroční schůze pro děti z RK

 

V sobotu 3. března 2018 se konala 1. výroční schůze, která byla určena pouze rybářskému potěru z rybářských kroužků, pracujícími pod Místní organizací ČRS  Rokycany.  Z počáteční obavy z množství zájemců se nakonec nic nepotvrdilo, a i přesto, že chřipková epidemie nutí k ulehnutí řadu našich občanů, bylo vidět, že rybáře jen tak něco neporazí.

Z jednotlivých kroužků, které pracují v Rokycanech, Oseku, Mirošově a Hrádku dorazilo 20 dětí. Po přivítání následoval proslov hlavního organizátora J. Vaníčka, který byl zaměřen zejména na účast dětí v rybářských soutěžích. Částečně byla pak v dalším budě nastíněna soutěž „Zlatá udice“, kterou pravidelně organizuje RK Hrádek.  Následovala slavnostní chvilka, při které byla řada dětí oceněna za svůj přístup bronzovým odznakem odbornosti. Po krátké přestávce se v místním sále uskutečnila ukázka házení na terče, což je jedna z disciplín soutěže a každý si vyzkoušel, jak umí zacházet s prutem a zda trefí vzdálený terč.  Vzhledem ke štědrosti sponzorů jsme měli možnost dětem předat drobné dárky a tak každý z přítomných si odnesl rybářské potřeby.

Závěrem následovalo pro přítomné občerstvení v podobě výborných palačinek a závěrečné vyhodnocení, kde bylo konstatováno, že celá akce se zdařila a nic nebrání tomu, aby pokračovala i v následujících letech. Tímto děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě výroční schůze a zejména pak sponzorům, kteří nám umožnili ocenit děti v jejich snaze stát se řádnými a poctivými rybáři.

For fishing 2018

Rybářský kroužek Hrádek uspořádal pro své členy a současně i pro členy jiných kroužků MO ČRS Rokycany tradiční výlet do Prahy na rybářskou výstavu For fishing. Je to již tradice, kdy společně vlakem vyrazíme do našeho hlavního města podívat se, co je nového v rybaření jak v oblasti nástrah, návnad, techniky apod. Letošní výstava byla na rozdíl od minulých poněkud rozsáhlejší a každý si tam zcela jistě našel to, co potřeboval. Celkem nás odjelo 26 osob z toho 21 dětí. Cestovali jsme vlakem, metrem a kousek pěšky. To jen z metra na výstaviště v Letňanech. Všichni jsme se v pořádku vrátili domů a nikdo se nám ani cestou nestratil. Určitě se již těšíme na příští rok. A teď několik fotografií z cesty a ze samotné výstavy.

Česká řeka

MO ČRS Rokycany s Odborem mládeže uspořádala pro děti z rybářských kroužků výlet na "Českou řeku" do ZOO v Plzni, kombinovanou s návštěvou sádek v objeku Plzeňské vodárny. Celé akce se zúčastnilo celkem 32 dětí ze všech kroužků. Na vodárně si mohli sáhnout na jesetera, viděli plůdek kapra a pstruha, odchované duháky a potočáky. Mohli spatřit generační ryby, ostroretky a další druhy ryb.

V ZOO Plzeň pak navštívili expozici Česká řeka",kde na vlastní oči mohli spatřit jednotlivá rabí pásma a druhy ryb které v nich žijí

Listopadové chytání

MO ČRS Rokycany s Odborem mládeže uspořádali pro děti z rybářských kroužků závody v chytání ryb na rybochovném zařízení "Řádky". Akce se konala 25.listopadu 2017 a akce se zúčastnilo celkem 17 dětí. Bohužel zřejmě díky počasí se povedlo chytit pouze jednoho kapra, přestože v rybníku je přes 2000 ks ryb. Přesto se jednalo o velmi zdařilou akci, která doufejme nebude poslední a bude se i v dalším roce opakovat.

 

Dobrodružství na míru aneb začínáme svoji činnost

8.září 2017 oficiálně zahájil svoji činnost rybářský kroužek Hrádek. Zahájení proběhlo na akci, která se jmenuje "Dobrodružství na míru" a účelem této akce je, aby si každý  vybral kroužek nebo oddíl podle toho jaký má zájem a jak je zaměřen. I rybáři na

 

této akci lákali nové členy z řad dětí. S jakým úspěchem, to se asi dozvíme na první schůzce. Pro představu jen několik fotografií, které jsem stihl vyfotit, neboť okolo protů byl docela chvilkami pořádný nával.

 

Tady se hází se zápalem